Holice přistoupily ke koncepci Electrocity

Město Holice na Pardubicku se definitivně zařadilo po bok nejvíce „smart“ měst v České republice, přistoupilo ke koncepci Electrocity.

V úterý proběhlo v Holicích, symbolicky u Základní umělecké školy Karla Malicha, předání elektrovozu do užívání Technickým službám města. Ty vozidlo Nissan e-NV200 ze stáje AUTO IN Technology na jeden měsíc zařadí do testovacího provozu, a pokud se osvědčí, rádi by si pořídili vlastní. ,,Největší výhodou elektrovozu jsou pro nás jeho provozní náklady – ty jsou v porovnání s klasickým spalovacím motorem nesrovnatelně nižší. Pokud se nám vůz osvědčí i v rámci standardního provozu, budeme uvažovat o pořízení i 2 – 3 vozidel. Samozřejmě bude také záležet na podpoře ze strany města, případně dalších institucí.“ sdělil při předání ředitel Technických služeb města, Ondřej Dobrovolský.

O podporu by však koncepce Electrocity v Holicích neměla mít nouzi. Vedení města je nakloněno principům čisté mobility. „Jako bývalý bezpečnostní požární technik a zároveň energetik vím, jak velké objemy znečišťujících látek standardní spalovací motor vypouští do ovzduší. Ať už se bavíme o emisích CO2 či pevných částicích. Cesta pořízení elektrifikovaných vozidel je to nejmenší, co můžeme pro zkvalitnění života ve městě udělat.“ dodal  místostarosta města a kandidát na hejtmana Pardubického kraje Petr Bajer. Ten zároveň dodal, že město už nyní řeší instalaci dobíjecí infrastruktury a zároveň chce jít příkladem občanům.

Na nově navázané spolupráci se významně podílela také organizace SMART CITY POINT (SCP), která ukazuje městům a obcím na Pardubicku cestu, jak se stát chytřejšími. Ředitel SCP Tomáš Krátký doplnil, že tímto krokem se Holice zařadily po bok nejvíce ,,smart“ měst v ČR. „Je tomu skutečně tak. Konkrétně v oblasti trvale udržitelné energetiky jsou Holice v podstatě jedničkou. Energetická optimalizace proběhla na většině veřejných budov, všechna světla veřejného osvětlení ve městě jsou LED, máme tu největší budovu v pasivním standardu v ČR a nyní jdeme i cestou elektromobility. Na to jsem pyšný nejen jako zástupce SCP, ale především jako místní zastupitel. A děkuji vedení města za proaktivní a příkladný přístup. Je vidět, že budoucnost města tu není lidem lhostejná.“

electrocity-holice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *