Nový ředitel SMART CITY POINT odhalil své plány na setkání Hospodářské komory

V organizaci SMART CITY POINT (SCP), do které město Pardubice soustředí veškeré své „chytré“ aktivity, se po necelém roce změnilo vedení. Novým ředitelem byl jmenován bývalý šéf datové správy ČSOB Pojišťovny Tomáš Knížek.

Zástupci SCP oznámili tuto změnu na setkání Hospodářské komory Pardubického kraje na téma Inovace a dostupné digitální technologie. To si kladlo za cíl propojit zástupce veřejného a soukromého sektoru a právě SCP byl kvůli svým zkušenostem v této oblasti osloven jako jeden z hlavních hostů.

„Tým SCP podle mého názoru odvedl opravdu velký kus práce, největší devizu SCP v tuto chvíli vnímám velmi dobře zavedený brand. Jako každá nová organizace, i my potřebujeme nyní zapracovat na našem produktu. Na tom, čím chceme naši společnost, naše město, obohatit. V každém případě budu prosazovat, aby SCP bylo středobodem a hlavním iniciátorem při realizaci smart city projektů.“ uvedl v rámci semináře právě nový výkonný ředitel SCP Tomáš Knížek. Zároveň se vyjádřil k nabídce spolupráce s Energeticko – technickým inovačním klastrem (ETIK), který dosud řešil v rámci Pardubického kraje problematiku trvale udržitelné energetiky: „Ta nabídka byla skutečně během semináře zástupci ETIKu vyslovena a je potřeba se nyní věnovat nastavení opěrných bodů spolupráce. Pokud bych mohl mluvit za SCP, připravujeme pro město strategii v oblasti smart city projektů, čímž se chceme aktivně zapojit do realizace existujících nebo budoucích projektů. V rámci této strategie počítáme i se spoluprací s klastrem ETIK.“

Podobný pohled na věc potvrdil i bývalý ředitel SCP, Tomáš Krátký, který se s příchodem Tomáše Knížka přesunul do Správní rady společnosti. „Jednoznačně s panem ředitelem souhlasím. Jakákoli spolupráce musí být založena na reálném pracovním základu. Ten jsme si zatím nebyli s ETIKem schopni přesně nadefinovat. Stále však platí, že kdokoli bude mít zájem oblast Smart City v Pardubicích reálně posunout, dveře SCP jsou mu otevřeny.“

smart-city-point-a-setkani-hospodarske-komory

Zleva: Ing. Tomáš Knížek (SCP), Ing. Jiří Doležal CSc. (Hospodářská komora), Ludmila Navrátilová (ETIK), RNDr. Eva Malinová (Hospodářská komora), Ing. Petr Lukáš, MBA (ETIK), Mgr. Bc. Tomáš Krátký (SCP)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *