Představujeme dalšího partnera SCP – Město s dobrou adresou

Smart City Point spojil síly s dalším zajímavým projektem na podporu trvale udržitelné mobility v ČR, kterým je Město s dobrou adresou.

Iniciativa kolem značky „Město s dobrou adresou“ sdružuje lidi a organizace, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Cílem je vytvoření platformy propojující partnery z oblasti státní správy a samosprávy, odborných organizací, komerčních organizací, místních komunit a sdružení, ale i známé osobnosti a média. „Politickým“ gestorem je Svaz měst a obcí ČR, odborným garantem je Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. a symbolem pro budoucí partnerství jsou organizace, které stály u zrodu této iniciativy, neboli Asociace měst pro cyklistyČeská parkovací asociaceSvaz cestujících ve veřejné dopravěTým silniční bezpečnosti a Universita Palackého v Olomouci). Cílem je ale dále rozšiřovat tuto síť a platformu.

Nemělo by to být ale jen o samotných organizacích, ale především O NÁS, lidech, kteří zastupujeme tyto organizace. Přeci MY na svých cestách chodíme pěšky, jezdíme na kole, jezdíme veřejnou dopravou a rádi také využíváme auta. Podporujeme integrovanou dopravu, jejímž základem jsou potřeby člověka, nechceme a nemůžeme rozdělovat obyvatele na cyklisty, chodce, uživatele veřejné dopravy a řidiče. Jde hlavně o to, aby města sloužila jako domov těm, pro které byla postavena – svým obyvatelům.

Všichni víme, že česká města mají mnoho problémů, které souvisí s dopravou. Věříme, že ke změně může dojít.

Značka „Město s dobrou adresou“ má motivovat, inspirovat, pomáhat měnit.
Vaše města se mohou změnit, pokud se spojí dohromady více partnerů …

mesto-s-dobrou-adresou-logo

mesto-s-dobrou-adresou

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *